Wednesday, September 8, 2010

Англия отнесе и Швейцария

Англия надви като гост Швейцария с 3:1 в мач от група G на квалификациите за Евро 2012. Така "трите лъва" продължават с пълен актив след първите си два двубоя.
В петък момчетата на Фабио Капело разгромиха и България с 4:0.
Скандалният Уейн Руни откри резултата за тима от Острова още в първите минути на срещата. След добър пробив и центриране на Тио Уолкът, Руни най-после отбеляза с удар от близо.
Нападателят дори и не се зарадва на гола си.
До края на първата част англичаните бяха по-добри и можеха да отбележат още.
През второто полувреме, тъкмо когато Швейцария заигра по-добре, домакините останаха с човек по-малко. Стефан Лихтщайнер получи втори жълт картон за нарушение срещу Милнър.
Четири минути по-късно англичаните се възползваха, отбелязвайки втори гол. Стивън Джерард изведе младока Адъм Джонсън с прекрасно подаване на стрелкова позиция. Той нямаше проблеми да отбележи за 2:0.
Само две минути по-късно обаче, швейцарците върнаха едно попадение. С брутален удар резервата Шакири не остави шанс на Джо Харт за 1:2.
В последните секунди друга резерва - Дарън Бент оформи крайното 3:1.