Размазваща победа на Аржентина над Мексико

Аржентина подчини Мексико с 3-1 в среща от осмина-финалите на Световно 2010.

Мачът започна равностойно и на високи обороти.
Мексико можеше да открие резултата още в 8мата минута.

Аржентина също атакуваше свирепо и малко по-късно Меси пропусна да открие резултата.Обаче допускаха опасни контра-атаки.

В 26-та"Гаучосите" все пак поведоха. Меси стреля вратаря на Мексико спаси и след рикушет Тевез отклони леко топката с глава и откри резултата.

Имаше съмнения за засада при този гол, но дори без него отборът на Диего Марадона щеше да спечели на всяка цена.

В 33-тата минута Игуан се възползва от грешка на защитата и увличи преднината на отбора си за 2:0.

"Ацтеките" продължаваха да играят грубо срещу Меси сякаш искаха да му счупят краката.

След почивката Тевез след блестящ финт покачи на 3:0 с топовен шут.
18 минути по-късно отборът на Хавиер Агире принуди защитник на противника д аизбива топката от голлинията.

В 73-тта минута Ернандес преодоля Демикелис нахлу в наказателното поле и отбеляза почетния гол за Мексико.

Отборът му имаше шанс да върне още едно попадение но Хайнце се намеси умело в ситуацията.

Краен резултат на мача 3:1